Funtana – chorwacka perełka na Istrii

Wybierając się na wakacje do Chorwacji częstym i chętnie odwiedzanym regionem jest półwysep Istria. Jeśli już więc planujesz wypad w tamtym kierunku i szukasz spokojnego i ładnego miejsca, godnym polecania jest na pewno mała miejscowość leżąca na jej zachodnim wybrzeżu – Funtana.

Znajduje się ona pomiędzy bardziej znanymi miejscowościami Porec i Vrsar. Znalezienie tam noclegu nawet bez wcześniejszej rezerwacji nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Funtana oferuje nam sporo różnych restauracji i kafejek w których można smacznie i wcale nie tak drogo zjeść. Znajduje się tam również ciekawa atrakcja dla najmłodszych a mianowicie Dinopark. Mamy tam również mały malowniczy port. Funtana stanowi też fajny punkt wypadowy do innych pobliskich miejscowości i miejsc. Osobiście polecam wypad samochodem nad kanał Limski gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękny widok. Co do plaż bo to chyba najważniejsze, są one ładne i zadbane. Mamy zarówno naturalne skaliste, jak i ładnie wybetonowane, ale znajdą się i odcinki z plażą żwirkową. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

No i oczywiście do tego piękna i czysta woda. Polecam więc tę miejscowość jako ciekawe i urokliwe miejsce na spędzenie niezapomnianych wakacji.