TOP 10 kobiecych marek ubraniowych w 2022 roku

W 2022 roku w modzie kobiecej królowały przede wszystkim lekkie i zwiewne tkaniny, takie jak len, muślin czy jedwab. Dużą popularnością cieszyły się również kwiatowe motywy i pastelowe kolory.

Modne były również różnego rodzaju sukienki – od dziewczęcych, romantycznych fasonów po klasyczne koszule czy oversizowe modele. Ważnym elementem garderoby były również spodnie – od eleganckich cygaretek po luźne, bojówkowe modele.

Dużą popularnością cieszyły się również dodatki, takie jak torebki w kształcie kul, kapelusze czy kolorowe okulary przeciwsłoneczne. W modzie były również szpilki z wyjątkowo wysokimi obcasami oraz botki na słupku.

Ogólnie rzecz biorąc, w 2022 roku moda kobieca była bardzo zróżnicowana i pozwalała na wiele możliwości stylizacyjnych. Ważne było, aby ubrania były.

W 2022 roku najpopularniejszymi markami modowymi dla kobiet były m.in.:

  1. Zara – sieć sklepów oferująca modę damsko-męską i dziecięcą. Marka słynie z wysokiej jakości ubrań w przystępnych cenach i szybko reaguje na aktualne trendy.
  2. H&M – szwedzka sieć sklepów z modą damsko-męską i dziecięcą. Marka oferuje szeroki wybór ubrań w rozmaitych stylach i rozmiarach.
  3. Bershka – młodzieżowa marka modowa, należąca do grupy Inditex. Oferta Bershki skierowana jest do młodych ludzi ceniących styl i modę.
  4. Stradivarius – marka modowa, należąca do grupy Inditex. Stradivarius oferuje ubrania dla kobiet ceniących nowoczesny styl i ciekawe fasony.
  5. Mango – marka modowa z siedzibą w Barcelonie, oferująca ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Mango słynie z eleganckiej i nowoczesnej odzieży w przystępnych cenach.
  6. Reserved – polska marka modowa oferująca ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Reserved słynie z dobrej jakości ubrań w rozmaitych stylach i rozmiarach.
  7. Massimo Dutti – marka modowa należąca do grupy Inditex. Massimo Dutti oferuje eleganckie ubrania i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
  8. Calvin Klein – amerykańska marka modowa o międzynarodowym zasięgu. Calvin Klein oferuje szeroki wybór ubrań, bielizny i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn.
  9. Tommy Hilfiger – amerykańska marka modowa oferująca ubrania, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Tommy Hilfiger słynie z nowoczesnego i sportowego stylu.
  10. Michael Kors – amerykańska marka modowa oferująca luksusowe ubrania, torebki, zegarki i akcesoria.

Ranking opracowany we współpracy z portalem modowym https://www.magazynmody.pl/.