Z jakim ryzykiem wiąże się prowadzenie własnej firmy?

Praca na etacie mimo, że jest stosunkowo bezpieczna nie każdemu daje satysfakcję. Wstawanie codziennie rano by pracować na kogoś innego może po jakimś czasie znudzić się każdemu. Oczywistą alternatywą jest prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Własna firma może być szansą na awans społeczne i wielkie zarobki. Niestety nie tam gdzie szansa na duże zarobki jest niestety duże ryzyko.

W jaki sposób uniknąć pomyłek, które mogą nas wiele kosztować? W jaki sposób poradzić sobie na starcie z ZUS-em, Urzędem Skarbowym i innymi formalnościami? W jaki sposób wybić się na tle konkurencji?

Warunkiem koniecznym jest przygotowanie dobrego biznes planu. Dodatkowo warto poszukać możliwości zewnętrznego finansowania, chociażby przy użyciu funduszy unijnych. Dobrze jeśli nie będziemy rzucać się na głęboką wodę a dokładnie przygotujemy się. Może ktoś z twojej rodziny lub znajomych skutecznie od dłuższego czasu prowadzi przedsiębiorstwo? Pytaj aby zdobyć cenne rady. Szukaj też informacji na forach i stronach poświęconych prowadzeniu własnej firmy:
Dla przykładu:

One thought on “Z jakim ryzykiem wiąże się prowadzenie własnej firmy?

  1. Ja prowadząc własną firmę wpadłem w przekonanie, że mój biznes będzie zawsze prosperował na poziomie i nic nie muszę zmieniać, ale było to błędem, bo czasy i potrzeby na rynku się zmieniają.

Dodaj komentarz