Nadawanie paczek kurierskich. – Jak robić to szybciej?

Nadawanie paczek kurierskich stanowi integralną część pracy każdego sklepu internetowego oraz innych firm z branży e-commerce. I choć tak prozaiczna czynność, jak wydrukowanie etykiety kurierskiej może wydawać się nieistotna z punktu widzenia analizy produktywności, to jednak każda organizacja, która rozwija się i dąży do realizowania dziesiątek czy setek zamówień dziennie szybko przekona się, że to właśnie w takich prozaicznych czynnościach leży potencjał do usprawnień. W jaki sposób przyspieszyć proces nadawania paczek kurierskich?

Drukarka atramentowa jako niezbędne narzędzie każdego sklepu internetowego – czy napewno?

Ostatnie kilkanaście miesięcy to z pewnością bardzo dobry okres dla branży handlu internetowego. Coraz więcej osób przekonuje się do realizowania swoich zakupów w internecie, co bezpośrednio przekłada się na zyski firm oferujących swoje produkty w sieci. Jednak wiele podmiotów, przyzwyczajonych do realizowania kilku lub maksymalnie kilkunastu zamówień dziennie doświadczyły bardzo trudnego okresu. W jaki sposób sprostać tak dużej liczbie zamówień? Jak sprawić, by sprzedane towary trafiały do klientów w optymalnym czasie?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt nie przykładał uwagi do tego, jak można usprawnić proces nadawania paczek kurierskich. Jedna, prosta drukarka atramentowa była idealnym rozwiązaniem, gdy przychodziło nam wysłać kilka paczek dziennie. Świat się jednak zmienia, obroty się zwiększają, czasu na realizację zamówienia mamy coraz mniej a wymagania klientów rosną wprost proporcjonalnie. Zgodnie z opinią eksperta, jakim jest Piotr Tamulewicz z Sebitu, drukarka atramentowa nie jest urządzeniem pozwalającym na swobodną realizację kilkudziesięciu zamówień dziennie. Co więcej, jest to nieefektywne pod kątem czasowym, jak i kosztowym. Co zatem, jeśli nie tradycyjna drukarka?

Drukarka etykiet samoprzylepnych – urządzenie, które zmieni podejście do wysyłania paczek

Drukarka etykiet samoprzylepnych to idealne rozwiązanie, które zapewni nam wygodę i szybkość drukowania gotowych do naklejenia etykiet kurierskich. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie etykieta jest najważniejszą częścią przesyłki. W czarno-białym kodzie kreskowym mieści się szereg danych niezbędnych do tego, by paczka trafiła do adresata.

Jeśli zależy nam na tym, by wszystkie nadawane przez nas przesyłki były opatrzone wysokiej jakości etykietą, czas przestawić się na drukarkę etykiet kurierskich. To małe, relatywnie tanie urządzenia, które wprowadzi nową jakość do procesu nadawania paczek i znacznie przyśpieszy cały proces, redukując przy tym koszty, które standardowo ponosimy tytułem eksploatacji materiałów do drukarki tradycyjnej.

Sprawdź artykuł o tym jak wybrać drukarkę etykiet kurierskich: https://sebitu.pl/wybor-drukarki-etykiet-wysylkowych-dla-kurierow/

Dlaczego warto zainwestować w drukarkę etykiet samoprzylepnych?

W obliczu rozwoju firmy z branży e-commerce drukarka etykiet samoprzylepnych stanowić będzie bardzo duży krok naprzód w procesie usprawniania czynności, które pozornie nie wpływają na działalność firmy. Jeśli nastawieni jesteśmy na wzrost sprzedaży i spodziewamy się zwiększonego wolumenu wysyłki produktów, nie znajdziemy lepszego czasu na to, by kupić wysokiej jakości drukarkę etykiet samoprzylepnych.

Bez względu na to, z jaką firmą kurierską współpracujemy, z reguły wymagają one od nas wydrukowania i naklejenia niezbędnego dokumentu, jakim jest etykieta kurierska. Jeśli staramy się sprostać oczekiwaniom klientów i dbamy o to, by nasze etykiety były odporne na deszcz czy nadmierne słońce, a także ze swojej strony dbamy o efektywność realizacji przesyłek, zakup drukarki etykiet samoprzylepnych stanie się koniecznością.

Wiele osób może narzekać na koszt inwestycji w drukarkę etykiet. Zwróćmy jednak uwagę na minimalne koszty eksploatacji. Jeśli porównamy je do materiałów niezbędnych w przypadku użytkowania standardowej drukarki atramentowej, szybko zdamy sobie sprawę, że koszt drukarki zwróci się w krótkim okresie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z zakupu drukarki etykiet.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki etykiet samoprzylepnych?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając idealną drukarkę kurierską do naszej firmy? Przede wszystkim jej typ. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze warianty drukarek kurierskich:

  • drukarki termiczne
  • drukarki termotransferowe

Drukarki termiczne to urządzenie idealnie nadające się do drukowania dużej liczby etykiet, które są przeznaczone do krótkich podróży kurierskich. Brak kosztów eksploatacyjnych, niska cena oraz szybkość drukowania przy minimalnym hałasie to główne zalety tego rozwiązania. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiamy jakość i trwałość wydruku, co może mieć niebagatelne znaczenie w przypadku długich, międzynarodowych przesyłek, postawmy na drukarkę termotransferową, która zapewni nam długowieczność etykiety.

W procesie wyboru idealnej drukarki etykiet samoprzylepnych powinniśmy również zwrócić uwagę na szybkość drukowania etykiet oraz ich jakość. Niektóre modele stawiają na pierwszy czynnik, inne z kolei na drugi. To, jaki wybierzemy, zależy bezpośrednio od naszych potrzeb biznesowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru drukarki etykiet sprawdź artukuł tutaj.