Najczęściej poszukiwane przez kolekcjonerów polskie monety

Jeśli jesteś pasjonatem kolekcjonowania monet, bardzo cennych i starożytnych monet, dziś przedstawiamy Ci listę monet kolekcjonerskich, w których dowiesz się, które są najbardziej poszukiwanymi starożytnymi monetami na świecie przez kolekcjonerów, najcenniejszymi monetami.

Wiedząc, jakich monet szukają kolekcjonerzy i która jest najbardziej poszukiwaną starożytną monetą, zrozumiesz nieco więcej o sztuce numizmatyki, czyli kolekcjonowaniu monet.

Jakich monet najczęściej poszukują polscy kolekcjonerzy?

Monety Old Lincoln Wheat Pennies mają datę powstania między 1090 a 1958 rokiem. Choć wciąż są na rynku, każdego dnia jest ich coraz mniej, co powoduje, że ich wartość rośnie wykładniczo. Chociaż jego standardowa wartość zwykle nie przekracza 10 centów, mamy pewne wyjątki. Buffalo Nickels są to monety, które charakteryzują się posiadaniem bawoła na jednej z twarzy.

Może się wydawać, że nie są one wyjątkowe i wciąż są w obiegu. Możemy jednak znaleźć kilka bardziej wartościowych, które nie mają dat: choć ich wartość jest daleka od imponującej (rzadko przekraczają 1 zł), na rynku można znaleźć kolekcjonerów, którzy płacą nam znacznie więcej. Stare nikiel Jeffersona są to monety, które powstały w czasie II wojny światowej (w latach 1942-1945) i charakteryzują się dużymi literami P, D/o wydrukowanymi na Monticello na rewersie.

Mniej wartościowe monety Old Jefferson Nickels są warte 1,50 USD. Ale wszystko się zmienia, gdy tylko przejdziemy do tych z lat 1930-1950; Jak można sobie wyobrazić, są one trudniejsze do osiągnięcia, więc wartość znacznie wzrasta. Ponownie, kolekcjonerzy mogą zapłacić za nie prawdziwe miliony. Jest jednak tak zmienny, że trudno jest podać dokładny interwał.

Więcej ciekawych artykułów o numizmatach znajdziesz w portalu https://www.numizmatyka.pl/.