Kiedy jest najlepszy moment na założenie firmy?

Od lat zastanawiasz się kiedy jest najlepszy moment na założenie firmy? A może właśnie teraz jest to najlepszy czas na to, aby w końcu zaryzykować i po prostu spróbować? Jak to się mówi, nigdy nie jest za późno, aby stawić czoła swoim marzeniom, czy też celom. Jeśli tylko w naszej głowie pojawia się myśl o tym, że możemy być naprawdę dobrymi przedsiębiorcami, to na pewno warto to zrobić.

Strach przed założeniem firmy

Najlepszy moment na założenie firmy z punktu widzenia wszelkich formalności jest oczywiście każdy dzień miesiąca, byleby nie 1. Dlaczego? Ponieważ wtedy w przypadku np. jednoosobowej działalności gospodarczej będziemy musieli zapłacić za ten cały miesiąc składkę ZUS. Więcej informacji o tym formalnym założeniu przeczytamy w innym artykule. Jednak na pewno przed założeniem firmy nie może nas ograniczać strach. Po prostu jako przedsiębiorcy musimy być pewni swojego pomysłu i swojego biznesplanu. Może warto nawet mieć już pierwszych klientów na długo zanim otworzymy firmę? Na pewno będzie to dobre posunięcie, ponieważ uchronimy w ten sposób nasze środki finansowe przed tzw. przepaleniem i uchronimy się również przez tym, że nasza działalność gospodarcza będzie kompletnym niewypałem.

Postaraj się zdobyć klientów na produkty lub usługi a potem zacznij działać

Jeśli boisz się, że po otwarciu firmy nie będziesz mieć nawet środków finansowych na opłacenie podatków i ZUSu, to raczej postaraj się pierw zdobyć klientów na usługi lub produkty. Więcej porad o tym, aby za szybko nie zbankrutować znajdziesz w artykule o rozpoczynaniu biznesu na stronie twojpodatek.pl. Ten sposób jest nawet wykorzystywany przez wielu przedsiębiorców jako walidacja pomysłu biznesowego. I na pewno jest świetny, ponieważ gdy mamy klientów za usługi lub produkty, to na pewno możemy myśleć o tym, że nasz biznes będzie dochodowy.