Co jest w mojej głowie?

Nie ulega wątpliwości, że dorosłe życie wiąże się z różnego rodzaju trudnościami. Można też powiedzieć, że mowa o kłopotach, z którymi zawsze trzeba sobie radzić.

Wiele zagrożeń

Warto także pamiętać o tym, że kłopoty mogą pojawić się w przeróżnych okolicznościach. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na tekst poświęcony temu, skąd należy czerpać motywację. W ogóle temat ten jest bardzo ciekawy i chyba nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym niektórzy ludzie nie są w stanie wyobrazić problemów z motywacją.

Poszukiwanie przyczyny

Jeżeli dzieje się źle, nie pozostaje nic innego jak znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. Można także powiedzieć, że niewykluczone, iż problem ma związek z różnymi przypadkami. Zostając jeszcze przy motywacji – wyobraźmy sobie pracę, w której jest się osobą niesprawiedliwie traktowaną. Czy w takiej sytuacji łatwo o motywację? Można wręcz dodać, że brak motywacji nie powinien nikogo dziwić. Dobrym przykładem jest też choćby atmosfera – kiedy atmosfera jest nieprzyjemna, znalezienie pokładów motywacji na pewno nie jest najłatwiejszym zadaniem.

Znaczenie głowy

Co by nie mówić, widać wyraźnie, że dużo zależy od tego, co jest w głowie. Oczywiście nie chodzi tylko o motywację – wystarczy pomyśleć o poczuciu własnej wartości. Kiedy słyszy się ciągłą krytykę, można pomyśleć, że jest się osobą do niczego. Naturalnie mowa o podejściu, które jest absolutnie niewskazane. Ponadto trzeba brać pod uwagę, że nie ma ludzi do niczego i nie ma ludzi do wszystkiego. Jeżeli coś nie idzie po myśli, to znaczy, że pora na zmianę.

Warto także pamiętać o tym, że niezależnie od okoliczności liczy się jedno – trzeba znaleźć plan na wyjście z kryzysu. Nie można myśleć, że się nie da!