Czerpanie radości z pracy

Nie ulega wątpliwości, że często mówi się o tym, iż ludzie nie są zadowoleni ze swojej pracy. Naturalnie powody takiego stanu rzeczy mogą być przeróżne. Uczciwie trzeba też zaznaczyć, że jest to coś, nad czym przydałoby się zastanowić.

Coś poszło nie tak?

Wydaje się, że niezadowolenie z pracy musi być efektem jakichś błędów. Oczywiście można powiedzieć, że staranie się o jedną czy drugą pracę nie jest łatwe, ale czy ktoś mówił, że dorosłe życie jest proste? Rynek pracy to swego rodzaju dżungla – tylko najsilniejsi są w stanie przetrwać. Warte odnotowania jest też to, że nie chodzi teraz o jakieś nieuczciwe zamiary – powinniśmy koncentrować się wyłącznie na uczciwości.

Dobrze też zadać sobie pytanie, czy wiem, czego chcę? Takie stawianie sprawy może zdawać się dziwne, ale prawda jest taka, że powodów do zdziwienia nie powinno być żadnych. Zresztą świetnym przykładem jest pytanie, etat czy własna działalność? Prowadzenie własnej działalności może zdawać się kuszące – chodzi rzecz jasna o brak ludzi nad sobą. Z drugiej strony jest to ogromna odpowiedzialność. Teoretycznie jasne, ale w praktyce można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym niektórzy zapominają o odpowiedzialności.

Zawsze należy liczyć się z ryzykiem!

Warto również zastanowić się nad skłonnością do ryzyka. Ryzyko może kojarzyć się negatywnie (co zrozumiałe), ale czy nie jest przypadkiem tak, że ryzyko to nieodłączna część biznesu?

Oczywiście trzeba jednak postępować tak, aby ryzyko zostało zminimalizowane. Krótko mówiąc, konieczne jest odpowiedzialne podejście.