Zainwestuj w siebie!

Nie ma co ukrywać, że stosunkowo często jesteśmy sfrustrowani. Powody takiego stanu rzeczy są różne, aczkolwiek na pewno nie można zapomnieć o nieustannym gromadzeniu dóbr materialnych. Ważne, ale sporo kosztuje.

Tak trzeba?

Można odnieść wrażenie, że nieustanne gromadzenie dóbr materialnych stało się niepisaną koniecznością. Owszem, pieniądze mają sporą wartość, ale czy pieniądze to wszystko, co jest istotne? Warto też zadać sobie pytanie, co w moim życiu ma znaczenie?

Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne i co kluczowe, udzielone odpowiedzi nie są najważniejsze. Najważniejsze jest zrozumienie tego, czego doświadczamy. Weźmy sobie pod uwagę samorozwój – samorozwój jest wartością znacznie ważniejszą od rzeczy materialnych. W życiu mamy do czynienia ze swego rodzaju wymianą czy wręcz inwestycją. Krótko mówiąc, czy nie jest przypadkiem tak, że do ludzi wraca to, co wcześniej dali? Każda osoba jest wyjątkowa, ale nie każda posiada bogate wnętrze. Można też powiedzieć, że bogate wnętrze jest tym, o co trzeba zadbać.

Ktoś może zapytać, jak to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie też mogą być różne i po raz kolejny nie ma się czemu dziwić. Oczywiście nie oznacza to tego, że każda odpowiedź jest dobra. Wypada również dodać, że jest to moment, w przypadku którego znaczenie ma wspomniana wyjątkowość. Kiedy człowiek zamierza zadbać o swój samorozwój, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jestem i które wartości zamierzam pielęgnować?

Warto też pamiętać, że mowa o złożonym procesie, także na efekty trzeba trochę poczekać – zakładając, że wszystko przebiega właściwym torem.